Aspiryna może zmniejszyć co to jest
Leczenie Aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. Definicja: Aspiryna wydaje się.

Czy przydatne?

Definicja Aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego

Co to jest Aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego: Aspiryna wydaje się zmniejszać ryzyko rozwoju zmian prowadzących do powstawania raka jelita grubego (okrężnicy). Dwa badania opublikowane w czasopiśmie The New England Journal of Medicine wykazały, iż aspiryna redukuje częstość występowania polipów będących stanem przedrakowym aż o 35% u chorych, u których stwierdzano przedtem raka albo rozkwit przedrakowy.Badań nie zaprojektowano by ustalić czy aspiryna działa u ludzi którzy przedtem nie chorowali na raka, dlatego lekarze podkreślają, iż przyjmowanie aspiryny nie może zastąpić wczesnego wykrywania i leczenia tej dolegliwości. Lekarze mogą wyeliminować chorobę lecz tylko wtedy, gdy jest odnaleziona inicjalnie. W zaawansowanym stadium, gdy dojdzie do stworzenia przerzutów, chemioterapia zazwyczaj daje słabe rezultaty. Robert Sandler, z Uniwersytetu w Północnej Karolinie podkreśla, iż dla zapobieżenia rozwinięciu się raka jelita grubego należy poddać się kolonoskopii albo innemu badaniu przesiewowemu, a nie wystarczy zażywanie aspiryny. Pierwsze badanie objęło 517 pacjentów przedtem leczonych na skutek raka okrężnicy. Połowa przyjmowała 375 mg aspiryny na dzień, pozostała część placebo (substancję obojętną, nieaktywną). W ekipie przyjmującej placebo polipy rozwinęły się u 27% badanych, z kolei w ekipie otrzymującej aspirynę u 17%, daje to 35% redukcję ryzyka stworzenia polipów. W ekipie przyjmującej aspirynę obserwowano również wydłużenie czasu potrzebnego rozwinięcia się polipów. Wyniki były tak ewidentne, iż badanie to przerwano przedtem niż zaplanowano. Drugie badanie, prowadzone poprzez Johna Barona z Centrum Medycznego Dartmouth-Hitchcock w Libanie obejmowało chorych, u których w wywiadzie stwierdzano polipy lecz nie raka okrężnicy. Przyniosło ono sprzeczne wyniki co do najlepszej dawki aspiryny. Po 3 latach badania nowe polipy wykryto u poniżej 8% z 377 osób przyjmujących małą dawkę aspiryny – 81 mg/dobę, w porównaniu z 12% z 372 przyjmujących placebo. W badaniu tym 375 mg dawka dzienna wydawała się nie przynosić żadnej korzyści. U ok. 11% z 372 przyjmujących aspirynę rozwinął się polip albo rak, podobnie jak w ekipie placebo. Sandler twierdzi, iż to jest trudne do naukowego uzasadnienia, przypuszcza, iż to jest sytuacja
Przyczyny Adamed Wdraża Program Badań I Rozwoju:
Objawy przywódca na rynku farmaceutycznym w Polsce, wdraża program badań i rozwoju, który będzie wspierał polskie badania nad poszukiwaniem nowych leków.Celem opracowanego poprzez firmę Adamed programu aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego.
Przyczyny Astma A Hormonalna Terapia Zastępcza:
Objawy oskrzelowej o późnym początku rozpoczynającej się w wieku dorosłym powiększa się w razie kobiet otrzymujących hormonalną terapię zastępczą. Wnioski takie wyciągnięto na podstawie Nurses' Health Study aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego.
Przyczyny Algomed - Pierwszy Na Rynku Polskim Preparat O Doskonałej Czystości I Jakości:
Objawy więcej na popularności. W niektórych państwach znane już od wielu lat, używane są zarówno w przemyśle kosmetycznym, spożywczym jak także leczniczym. Jedna z alg – Chlorella vulgaris – z powodzeniem aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego.
Przyczyny Astma Na Wakacjach:
Objawy Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Wygraj z astmą” po raz następny 120 dzieci z całej Polski chorych na astmę spędzi wymarzone wakacje w Rabce Zdroju. Program obozów sportowych nie daje taryfy aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego.
Przyczyny Aromaterapia I Jej Historia:
Objawy najdawniejszych wskazuje, iż ludzie używali olejków eterycznych do wielu różnych celów, wśród których działania terapeutyczne były główne. Już w tekstach medycznych indyjskiej Ayurwedy opisywano aspiryna może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego.

Czym jest Aspiryna może zmniejszyć znaczenie Słownik leczenie A .

  • Dodano:
  • Autor: