Naparstnica purpurowa co to jest
Leczenie Naparstnica purpurowa. Definicja: Roślina: Digitalis purpurea L. - Naparstnica purpurowa.

Czy przydatne?

Definicja Naparstnica purpurowa

Co to jest Naparstnica purpurowa: Roślina: Digitalis purpurea L. - Naparstnica purpurowa Rodzina: Scrophulariaceae Opis surowca: Liście naparstnicy purpurowej zgromadzone w okresie słonecznej pogody i natychmiast wysuszone. Surowiec wymaga mianowania - Folium Digitalis purpureae titrantum o aktywności pięciu jednostek gołębich. Lista B. Związki czynne: Surowiec zawiera glikozydy kardenolidowe pierwotne i wtórne w ilości ok. 0,3%. Do glikozydów pierwotnych należą purpureoglikozydy A i B i glukogitaloksyna. W zespole dominującym glikozydem jest digitoksyna (wtórny kardenolid). Ponadto w surowcu występują saponiny i flawonoidy. Działanie: Cardiotonicum. Glikozydy nasercowe służące są w leczeniu niewydolności krążenia pochodzenia sercowego. Wywołują powiększenie kurczliwości mięśnia sercowego, prowadząc do powiększenia wydajności jego pracy. Ponadto wywołują powiększenie napięcia mięśnia sercowego i zwolnienie rytmu pracy. Dzięki temu serce pracuje wolniej lecz wydajniej. Do niekorzystnych działań należy zaliczyć powiększenie pobudliwości mięśnia co może prowadzić do zaburzeń rytmu serca. Surowiec wykazuje także słabe działanie diuretyczne. Jest on służący w formie preparatów galenowych (mianowanych). Jest również używany do izolacji zespołów kardenolidów. Te ostatnie mają aktualnie większe znaczenie. Przedawkowanie prowadzi do zatrzymania akcji serca w fazie skurczu. Glikozydy naparstnicy purpurowej są wydalane wolniej niż naparstnicy wełnistej i łatwiej ulegają kumulacji w organizmie. Wskazania: Niewydolność krążenia pochodzenia sercowego (jako lek drugiego rzutu), rzadko w częstoskurczu nadkomorowym. Przeciwwskazania: Częstoskurcz nadkomorowy, nadczynność tarczycy, blok przedsionkowo-komorowy, bradykardia. Uwagi: Przy stosowaniu glikozydów może występować bezsenność, barwne widzenie i występowanie mroczków, zaburzenia akomodacji i słuchu, bóle brzucha, nudności, biegunka, zaburzenie rytmu serca. Występowanie tych objawów jest rezultatem działania toksycznego i wskazuje na przedawkowanie leku. W tej sytuacji należy wykorzystać sole potasu. Stanowiska: Roślina występuje w Europie środkowo-zachodniej. W Polsce na nielicznych stanowiskach w Beskidzie Śląskim gdzie znajduje się pod ochroną. Surowiec pochodzi z upraw. Wygląd zewnętrzny: Liść ma kształt jajowaty, jest lekko owłosiony. Liść jest bezogonkowy albo posiada oskrzydlony, rynienkowaty ogonek. Brzeg liścia jest nierównomiernie ząbkowany. Unerwienie jest siatkowate, uwypuklone po dolnej stronie blaszki liściowej. Górna powierzchnia blaszki liściowej jest ciemnozielona, spód liścia jest jaśniejszy. Smak surowca gorzki
Przyczyny Nowotwory Mózgu - Epidemiologia:
Objawy Nowotworów, Centrum Onkologii-Instytut im. M. Skłodowskiej-CurieWystępowanie nowotworów mózgu w ludzkiej populacji nie jest równomierne. Najrzadziej nowotwory te występują w Afryce i Azji Centralnej naparstnica purpurowa.
Przyczyny Nowe Urządzenie Do Mierzenia Stężenia Cukru We Krwi:
Objawy do spraw Leków i Żywności zaaprobował pojawienie się na rynku nowoczesnego aparatu monitorującego stężenie glukozy u osób chorych na cukrzycę: GlucoWatch Biographer spółki Cygnus. Nowością jest fakt naparstnica purpurowa.
Przyczyny Nowe Ostrzeżenie Dla Palaczy:
Objawy nasila chorobę wibracyjną, wywołaną poprzez długookresowy kontakt z narzędziami wibrującymi, np młot pneumatyczny albo piłę łańcuchową. Symptom Raynaud towarzyszący chorobie wywołany jest naparstnica purpurowa.
Przyczyny Nowy Lek Dla Cukrzyków:
Objawy bliżej znalezienia metody odtwarzania komórek trzustki odpowiedzialnych za produkcję insuliny. W czasie badań odnaleźli białko, które najprawdopodobniej przez układ hormonalny wpływa na naparstnica purpurowa.
Przyczyny Nowoczesna Terapia Raka Piersi Letrozolem:
Objawy menopauzie, z zaawansowanym rakiem piersi, leczone Letrozolem – żyją dłużej. Letrozol daje pacjentkom szansę poprawy jakości i komfortu życia.Każdego roku na raka piersi zapada ok. 11 000 Polek. W naparstnica purpurowa.

Czym jest Naparstnica purpurowa znaczenie Słownik leczenie N .

  • Dodano:
  • Autor: