Prawoślaz lekarski co to jest
Leczenie Prawoślaz lekarski. Definicja: Roślina: Althaea officinalis L. - Prawoślaz lekarski.

Czy przydatne?

Definicja Prawoślaz lekarski

Co to jest Prawoślaz lekarski: Roślina: Althaea officinalis L. - Prawoślaz lekarski Rodzina: Malvaceae Opis surowca: Surowcem są liście prawoślazu lekarskiego o umiejętności pęcznienia nie mniejszej niż 11. Związki czynne: Śluz u charakterze kwaśnym - ok. 10%(kwas galakturonowy, galaktoza, glukoza) prócz tego flawonoidy, fenolokwasy i kumaryny i śladowe ilości olejku eterycznego. Działanie: Protectivum, emoliens. Śluz zawarty w surowcu łatwo pęcznieje w wodzie. Nie ulega on hydrolizie pod wpływem soku żołądkowego, pełni również funkcje buforowe. Śluz po podaniu pokrywa cienką warstwą gardło i żołądek osłaniając błony śluzowe. Wodne wyciągi z surowca działają podobnie w szczególności na śluzówkę gardła, zmniejszając podrażnienie i częstotliwość odruchu kaszlowego. Podobne działanie wykazują wyciągi z korzenia prawoślazu. Surowiec jest używany do produkcji syropów przeciwkaszlowych ( szczególnie sugerowane dla dzieci). Wskazania: Doustnie w zapaleniach błon śluzowych przełyku i żołądka, podrażnieniach żołądka niektórymi lekami i w tak zwanym "suchym kaszlu". Zewnętrznie w zapaleniu i świądzie skóry, oparzeniach I stopnia i uszkodzeniach skóry substancjami żrącymi. Stanowiska: Występuje w środkowej i wschodniej Europie. Roślina jest uprawiana w Polsce. Wygląd zewnętrzny: Liście są pojedyncze, ogonkowe, o zmiennym kształcie. Szczyt liścia jest zaostrzony, brzeg zmiennie piłkowany albo ząbkowany. Długość blaszki dochodzi do 12 cm. a szerokość do 10 cm. Liść jest szarozielony, obustronnie miękko, jedwabiście owłosiony. Smak śluzowaty
Przyczyny Prawie Połowa Kobiet Ma Problemy Seksualne:
Objawy najnowszego badania naukowców z Harvard Medical School powyżej kobiet 40% ma problemy seksualne. Jednak tylko 12% z nich przyznaje, iż z tego powodu odczuwa dyskomfort albo stres. W badaniu wzięło prawoślaz lekarski.
Przyczyny Polacy A Profilaktyka Chorób Cywilizacyjnych.:
Objawy Polaków nie poddaje się często badaniom profilaktycznym, wynika z badania opinii przeprowadzonego w ramach programu "Teva – 360 stopni dla zdrowia". Kluczowym przyczyną jest przekonanie prawoślaz lekarski.
Przyczyny Podstawowe Informacje O Nadciśnieniu Tętniczym:
Objawy tętnicze jest chorobą układu krążenia charakteryzującą się podwyższonym ciśnieniem tętniczym we krwi. Nadciśnienie tętnicze rozpoznaje się gdy w trakcie kilkakrotnych pomiarów, dokonywanych w prawoślaz lekarski.
Przyczyny Pokrzywka I Obrzęk Naczynioruchowy:
Objawy najczęstszych skórnych odczynów polekowych. Mogą stanowić odrębne jednostki nozologiczne albo towarzyszyć innym odczynom polekowym o charakterze wielonarządowym. Pokrzywkę definiujemy jako prawoślaz lekarski.
Przyczyny Pasty Do Zębów:
Objawy pastą z fluorem jest jednym z głownych przedmiotów prawidłowej higieny j. ustnej, zapobiegającym próchnicy i chorobom przyzębia. Pasty do zębów z fluorem w połączeniu z innymi środkami prawoślaz lekarski.

Czym jest Prawoślaz lekarski znaczenie Słownik leczenie P .

  • Dodano:
  • Autor: