Ponor co to jest
Co to jest Ponor. Wyjaśnienie krasowym, gdzie wody powierzchniowe, w tym cieki, giną w kanałach.

Czy przydatne?

Co to jest Ponor

Definicja PONOR: Ponor
Miejsce na obszarze krasowym, gdzie wody powierzchniowe, w tym cieki, giną w kanałach krasowych, zasilając wody podziemne. P. może być otwarty i wtedy strumień wpada bezpośrednio do studni krasowej albo jaskini, lub zamknięty, gdy wody giną pod ziemią przez luźne osady przykrywające wylot kanału. P. zamknięte występują regularnie w korytach rzecznych albo w dnach zamkniętych lejów krasowych. Za p. uznaje się także studnie w podziemnych rzekach krasowych, gdzie giną wody.[AR].

Słownik Posterunek Wód Podziemnych (Gruntowych):
Znaczenie podziemnych (gruntowych) Pkt. pomiarowy w sieci IMiGW (najczęściej studnia gospodarcza), gdzie mierzy się stany wód i temperatury, każdego dnia albo częściej co tydzień (poniedziałek rano przed ponor.
Słownik Polarność Cząsteczek Wody:
Znaczenie cząsteczek wody Asymetryczne rozmieszczenie atomów tlenu i wodoru w pojedynczej cząsteczce wody pociąga za sobą asymetrię rozłożenia w niej ładunków elektrycznych, czyli polarność upoważniającą do ponor.
Słownik Poziom Wodonośny (Warstwa W.) Jednorodny:
Znaczenie warstwa w.) jednorodny Warstwa wodonośna o stałych w przestrzeni → parametrach hydrogeologicznych, takich jak: k, T, S, D, α. Gdy parametry są funkcją położenia i zmieniają się w przestrzeni, warstwę ponor.
Słownik Przestrzenne Ognisko (Zanieczyszczenia Wód); Przestrzenne Źródło (Z. W.), Niepunktowe Ogniska (Z. W.):
Znaczenie ognisko (zanieczyszczenia wód); przestrzenne źródło (z. w.), niepunktowe ogniska (z. w.) Ognisko wprowadzające do wód podziemnych (albo gleb, wód powierzchniowych) zanieczyszczenia o charakterze ponor.
Słownik Przezroczystość Wody; Przejrzystość Wody:
Znaczenie wody; przejrzystość wody Właściwość optyczna, organoleptyczna wody rozumiana jako umiejętność przepuszczania promieni świetlnych poprzez warstwę wody. O stopniu p. decyduje liczba występujących w ponor.

Czym jest Ponor znaczenie w Słownik definicje P

  • Dodano:
  • Autor: