Radon Rn co to jest
Co to jest Radon Rn. Wyjaśnienie promieniotwórczy o cechach gazu szlachetnego. Poszczególne izotopy.

Czy przydatne?

Co to jest Rn Radon

Definicja RADON RN: Radon Rn
Pierwiastek promieniotwórczy o cechach gazu szlachetnego. Poszczególne izotopy Rn tworzą się w szeregach promieniotwórczych (→ promieniotwórczy szereg): uranowo-radowym (Rn-222), uranowo-aktynowym (Rn-219) i torowym (Rn-220). W każdym z tych szeregów Rn jest wytworem przemiany promieniotwórczej a radu (Ra) i również wskutek przemiany a przechodzi w polon (Po). Z racji na krótki czas połowicznego zaniku pozostałych izotopów Rn, jedynie Rn-222 (T1/2 = 3,82 dni) rozpuszczony w wodach podziemnych ma znaczenie dla badań hydrogeologicznych, a również znajduje wykorzystanie w lecznictwie uzdrowiskowym. → Promieniotwórczość, → Radionuklid, → Moment półtrwania.[JD].

Słownik Retencja Podziemna; Retencja Gruntowa:
Znaczenie retencja gruntowa Zmienna w momencie liczba wody zatrzymanej w określonym czasie w środowisku podziemnym. Zmiany r.p. wpływają na zmiany → stanów zwierciadła wód podziemnych, którego podniesienie radon rn.
Słownik Równowaga Węglanowa:
Znaczenie 1. Skrótowo rozumiana jako stan, gdzie woda zawiera precyzyjnie tę liczba wolnego dwutlenku węgla, która jest potrzebna do utrzymania jonów wodorowęglanowych w roztworze. 2. Wnikliwie rozumiana jako radon rn.
Słownik Roztwór Wodny:
Znaczenie Roztworem tytułujemy jednorodną mieszaninę substancji chemicznych tworzących jedną fazę. Wody podziemne zawsze są r.w. substancji stałych pochodzących raczej z ośrodka skalnego i gazów. Stąd przy radon rn.
Słownik Ruch Stacjonarny:
Znaczenie Ruch, gdzie parametry równania ruchu i samo równanie nie zmieniają się w momencie. Jeżeli jednak rozmiar opisująca ruch, na przykład wysokość hydrauliczna, jest zmienna w momencie, r.s. może być radon rn.
Słownik Region Hydrogeologiczny:
Znaczenie hydrogeologiczny Region, który z racji na całokształt stosunków hydrogeologicznych wyraźnie jest różna od obszarów sąsiednich. W systematyzacji regionów dodaje się przedrostki mikro-, makro-, sub- i radon rn.

Czym jest Radon Rn znaczenie w Słownik definicje R

  • Dodano:
  • Autor: