Radon Rn co to jest
Co to jest Radon Rn. Wyjaśnienie promieniotwórczy o cechach gazu szlachetnego. Poszczególne izotopy.

Czy przydatne?

Co to jest Rn Radon

Definicja RADON RN: Radon Rn
Pierwiastek promieniotwórczy o cechach gazu szlachetnego. Poszczególne izotopy Rn tworzą się w szeregach promieniotwórczych (→ promieniotwórczy szereg): uranowo-radowym (Rn-222), uranowo-aktynowym (Rn-219) i torowym (Rn-220). W każdym z tych szeregów Rn jest wytworem przemiany promieniotwórczej a radu (Ra) i również wskutek przemiany a przechodzi w polon (Po). Z racji na krótki czas połowicznego zaniku pozostałych izotopów Rn, jedynie Rn-222 (T1/2 = 3,82 dni) rozpuszczony w wodach podziemnych ma znaczenie dla badań hydrogeologicznych, a również znajduje wykorzystanie w lecznictwie uzdrowiskowym. → Promieniotwórczość, → Radionuklid, → Moment półtrwania.[JD].

Słownik Rów Odwadniający Opaskowy:
Znaczenie opaskowy Rów okalający wyrobisko odkrywkowe albo zwałowisko zewnętrzne czy wykop budowlany, którego zadaniem jest przechwycenie wody ze spływu powierzchniowego. Służący przy odwadnianiu kopalni jako radon rn.
Słownik Równowaga Hydrogeochemiczna:
Znaczenie hydrogeochemiczna Ogólne definicja dotyczące stanu równowagi zachodzącej w wodach podziemnych, obejmujące przemiany fazowe i reakcje chemiczne. R.h. jest rozpatrywana najczęściej jako jednostkowe radon rn.
Słownik Ruch Stacjonarny:
Znaczenie Ruch, gdzie parametry równania ruchu i samo równanie nie zmieniają się w momencie. Jeżeli jednak rozmiar opisująca ruch, na przykład wysokość hydrauliczna, jest zmienna w momencie, r.s. może być radon rn.
Słownik Rozpuszczony Węgiel Nieorganiczny DIC:
Znaczenie nieorganiczny DIC Pierwotnym źródłem r.w.n. w wodach podziemnych jest atmosferyczny CO2 rozpuszczony w infiltrujących wodach opadowych i wydalany poprzez korzenie roślin. Kwas węglowy, będący radon rn.
Słownik Rozpuszczalność:
Znaczenie Umiejętność minerałów, gazów, cieczy do rozpuszczania się w wodach podziemnych, do tworzenia → roztworów wodnych. R. poszczególnych substancji jestróżna, zależy także od warunków środowiska, w jakich radon rn.

Czym jest Radon Rn znaczenie w Słownik definicje R

  • Dodano:
  • Autor: