komunikujmy przystępnie” co to jest
Jak leczyć Komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”? Czym jest dentysty, mają być informacje, które.

Czy przydatne?

Definicja Komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”

Co oznacza KOMUNIKUJMY „PRZYSTĘPNIE” I „ZROZUMIALE”: „Przystępne”, -według ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, mają być informacje, które lekarz przekazuje pacjentowi. Z kolei Kodeks Etyki Lekarskiej używa terminu „zrozumiałe”. Trudno się dziwić takim zapisom, skoro używanie przez lekarzy niejasnych dla pacjentów sformułowań jest zjawiskiem dość powszechnym. A niezrozumienie może mieć wpływ na zgodę pacjenta na leczenie i w efekcie stanowić tzw. „zgodę nieobjaśnioną”.Ważny jest profesjonalizm lekarza: jego umiejętności komunikacyjne, empatia i inteligencja emocjonalna. Zestresowany swoim stanem zdrowia pacjent może reagować emocjonalnie. Dlatego przekazanie mu informacji w odpowiedni sposób może go uspokoić i dać mu poczucie bezpieczeństwa. W Polsce na razie brak przepisów nakazujących przedstawienie pacjentowi informacji w formie pisemnej czy ustnej. Dlatego wprowadzenie tzw. „formularza zgody” może stać się dobrym zwyczajem. Ale pamiętajmy, że nie zastąpi on wymogu poinformowania pacjenta o jego zdrowiu w przystępnej i wyczerpującej formie. Umiejętna rozmowa z pacjentem pomoże w sprawdzeniu, czy pacjent zrozumiał dokładnie to, co jest zapisane w formularzu. Istnieją formularze zgody ogólnej oraz szczegółowej. Zgoda nie może obejmować poszerzenia zakresu zabiegu (czy czynności diagnostycznej lub leczniczej) w trakcie jego wykonywania. Odpowiedzialność w takiej sytuacji ciąży na lekarzu, który podejmuje decyzję po konsultacji z drugim lekarzem (zgodnie z ustawą lekarską, art. 35). (IN)
 

Stomatolog Kurs Implantologiczny W Garmedzie:
Dentysta zorganizowała w dniach 5-6 marca następny fundamentalny kurs implantoprotetyczny. Szkolenie adresowane było do lekarzy, którzy zaczynają pracę z implantami albo dopiero planują poszerzenie swoich komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Konkursy W NFZ Na 2011 Rok Od 15 Września:
Dentysta Od 15 września NFZ będzie ogłaszać konkursy ofert na 2011 rok. Tak szybkie rozpoczęcie konkursów podyktowane jest troską o płynne przejście między 2010 i 2011 rokiem - tak by pacjenci nie odczuli tego komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Krakdent Ma 20 Lat!:
Dentysta stomatologów i 3355 wystawców - to łączny bilans dotychczasowych dziewiętnastu edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent organizowanych poprzez Targi w Krakowie. poprzez kilkanaście komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Kasy Fiskalne Od Połowy Przyszłego:
Dentysta do 1 lipca 2010 roku, lekarze będą musieli korzystać kas fiskalnych. Taką zapowiedĽ w sejmie złożył Maciej Grabowski, wiceminister finansów. Kwestia powraca zawsze pod koniec roku, jednak tym komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Krakdentowa Premiera:
Dentysta Trzeciego marca 2011 r. w Krakowie w trakcie pierwszego dnia prestiżowych targów Krakdent, spółka Amadar przygotowała prapremierę nowego unitu spółki A-dec komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.

Czym jest Komunikujmy „przystępnie” i znaczenie w Słownik dentystyczny K .

  • Dodano:
  • Autor: