komunikujmy przystępnie” co to jest
Jak leczyć Komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”? Czym jest dentysty, mają być informacje, które.

Czy przydatne?

Definicja Komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”

Co oznacza KOMUNIKUJMY „PRZYSTĘPNIE” I „ZROZUMIALE”: „Przystępne”, -według ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, mają być informacje, które lekarz przekazuje pacjentowi. Z kolei Kodeks Etyki Lekarskiej używa terminu „zrozumiałe”. Trudno się dziwić takim zapisom, skoro używanie przez lekarzy niejasnych dla pacjentów sformułowań jest zjawiskiem dość powszechnym. A niezrozumienie może mieć wpływ na zgodę pacjenta na leczenie i w efekcie stanowić tzw. „zgodę nieobjaśnioną”.Ważny jest profesjonalizm lekarza: jego umiejętności komunikacyjne, empatia i inteligencja emocjonalna. Zestresowany swoim stanem zdrowia pacjent może reagować emocjonalnie. Dlatego przekazanie mu informacji w odpowiedni sposób może go uspokoić i dać mu poczucie bezpieczeństwa. W Polsce na razie brak przepisów nakazujących przedstawienie pacjentowi informacji w formie pisemnej czy ustnej. Dlatego wprowadzenie tzw. „formularza zgody” może stać się dobrym zwyczajem. Ale pamiętajmy, że nie zastąpi on wymogu poinformowania pacjenta o jego zdrowiu w przystępnej i wyczerpującej formie. Umiejętna rozmowa z pacjentem pomoże w sprawdzeniu, czy pacjent zrozumiał dokładnie to, co jest zapisane w formularzu. Istnieją formularze zgody ogólnej oraz szczegółowej. Zgoda nie może obejmować poszerzenia zakresu zabiegu (czy czynności diagnostycznej lub leczniczej) w trakcie jego wykonywania. Odpowiedzialność w takiej sytuacji ciąży na lekarzu, który podejmuje decyzję po konsultacji z drugim lekarzem (zgodnie z ustawą lekarską, art. 35). (IN)
 

Stomatolog Keine Grenzen - Dla Pacjentów Unii W 2014 Roku:
Dentysta lata nastąpi rewolucja w systemie lecznictwa Unii Europejskiej. Jako sukces dyrektywy EU opłaty Narodowego Funduszu Zdrowia wzrosną o około 3,2 mld złotych. Rewolucja wiąże się z dodatkowymi prawami komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Koniec Idei Powszechnego Ubezpieczenia Lekarzy?:
Dentysta izbach lekarskich (z 2 grudnia 2009) nie uporządkowała niestety kwestii ubezpieczeń OC. Pomimo faktu, iż inne zawody (na przykład prawnicze) mają jedną polisę OC, lekarzy dotyczą nadal 3 polisy: z komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Krakdent 2011:
Dentysta zorganizowanych Targów, drugie pod względem wielkości w Polsce, poprzeczka wysoko postawiona i spełnione oczekiwania – słowa Agaty Boguskiej z spółki Suvoroff Trade to najkrótsze podsumowanie 19 komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Kanałowe W Ramach NFZ:
Dentysta biorą kapitał za leczenie kanałowe. Wg NFZ od 1 stycznia mają robić to za darmo - donosi Rzeczpospolita. Oczywiście Ci, którzy mają podpisane umowy z NFZ-tem.Rozporządzenie dot. świadczeń komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.
Stomatolog Kontrowersyjna Wypowiedź Minister Zdrowia:
Dentysta lekarskie kosztują budżet państwa około 200 mln zł., w czasie gdy wg minister Ewy Kopacz stażyści po 3 miesiącach mają podpisane dokumenty o odbytym stażu. Ta kontrowersyjna wypowiedzi pani minister komunikujmy „przystępnie” i „zrozumiale”.

Czym jest Komunikujmy „przystępnie” i znaczenie w Słownik dentystyczny K .

  • Dodano:
  • Autor: