formach zachęty ustawie co to jest
Jak leczyć O formach zachęty w ustawie refundacyjnej? Czym jest dentoletterach dużo miejsca, ma.

Czy przydatne?

Definicja O formach zachęty w ustawie refundacyjnej

Co oznacza O FORMACH ZACHĘTY W USTAWIE REFUNDACYJNEJ: Nowa ustawa refundacyjna, której poświęcamy w ostatnich dentoletterach dużo miejsca, ma także zapobiegać korupcji pośród lekarzy, jeżeli chodzi o leki refundowane. Ustawa zakazuje reklamy leków czy wyrobów medycznych wobec lekarzy uprawnionych do ich wypisywania określonej jako: sprzedaż uwarunkowana, upusty, rabaty, bonifikaty, pakiety, programy lojalnościowe, darowizny, nagrody, prezenty, upominki, wycieczki, loterie, losowania, usługi sponsorowane, talony, bony, propozycje użyczeń, transakcji wiązanych, ułatwień i inne propozycje. (art. 49, ust.3)
Wymienione wyżej propozycje określone w tym artykule są jako „formy zachęty”. Jak to się ma zapewnionej poprzez prawo spółkom farmaceutycznym możliwości reklamy swoich produktów, która jest niczym innym jak zachęcaniem do nabycia produktu? także UE (instrukcja 2001/83/WE) umożliwiła reklamowanie leków refundowanych, ba - zabroniła wprowadzania zakazu takich reklam (Trybunał Sprawiedliwości UE w kwestii C-374/05 ). także Minister Zdrowia wypowiedział się na temat powyższego artykułu stwierdzając, iż nie został on stworzony w celu ograniczenia praw do reklamy spółkom farmaceutycznym. Jakie reklamowanie zatem będzie zgodne z prawem, a jakie nie? Nadal będą mogły być służące takie praktyki reklamujące leki, jak: zapraszanie na spotkania promocyjne, sponsorowanie konferencji naukowych, przekazywanie próbek leków i upominków o wartości do 100 złotych, związanych z praktyką medyczną na przykład artykułów biurowych, książek, czasopism medycznych. Upominki te mogą zawierać logo leku czy spółki. Reasumując: wszystkie inne formy zachęty są zabronione, a w świetle etyki były już zabronione przedtem …
 

Stomatolog O Zawodach Pielegniarki I Położnej:
Dentysta Rzeczypospolitej Polskiej opublikował obwieszczenie z dnia 25 sierpnia 2009 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Tekst ustawy został wydrukowany w Dz o formach zachęty w ustawie refundacyjnej.
Stomatolog Od 1 Maja 2011 Musimy Mieć Kasę:
Dentysta we wszystkich placówkach medycznych muszą się pojawić kasy fiskalne. Nowe regulacje dotyczą także lekarzy dentystów. Chyba, iż Minister Finansów wyda rozporządzenie zwalniające lekarzy na następny o formach zachęty w ustawie refundacyjnej.
Stomatolog Optilion Pico:
Dentysta wprowadziła do swojej oferty mikroskopy Optilion Pico. Są one urządzenia wytwarzane przy użyciu znanych i sprawdzonych na świecie rozwiązań technicznych z dziedziny optomechaniki. Ich specjalna o formach zachęty w ustawie refundacyjnej.
Stomatolog Obowiązkowe OC:
Dentysta doktor prowadzący prywatną praktykę musi posiadać polisę OC. Dziś garść informacji o zakresie odpowiedzialności lekarza i ubezpieczyciela, stawce minimalnej, a również o sytuacji, gdy nasza polisa o formach zachęty w ustawie refundacyjnej.
Stomatolog Odlew Ortodontyczny Elementem Dokumentacji Medycznej:
Dentysta ortodontyczny można uznać za obiekt dokumentacji medycznej, który jest własnością zakładu opieki zdrowotnej. Jednak NFZ nie refunduje w żadnym zakresie wydatków tworzenia dokumentacji medycznej o formach zachęty w ustawie refundacyjnej.

Czym jest O formach zachęty w ustawie znaczenie w Słownik dentystyczny O .

  • Dodano:
  • Autor: