Borówka brusznica co to jest
Leczenie Borówka brusznica. Definicja: Roślina: Vaccinium vitis idaea L. - Borówka brusznica.

Czy przydatne?

Definicja Borówka brusznica

Co to jest Borówka brusznica: Roślina: Vaccinium vitis idaea L. - Borówka brusznica Rodzina: Ericaceae Opis surowca: Surowcem są liście zgromadzone późną jesienią, zawierające nie mniej niż 4% arbutyny. Związki czynne: Zawiera glikozydy fenolowe w ilości 5-7% : arbutyna, 6-acetyloarbutyna (pirozyt). Zawiera również hydrochinon, garbniki katechinowe (10%), flawonoidy i trójterpeny - kwas ursulowy. Witaminy. Działanie: Urodesinficiens, antiphlogisticum, adstringens, diureticum. Jest służący jako surowiec dezynfekujący drogi moczowe. Ma o połowę słabsze działanie niż mącznica lekarska. służący jest jako środek odkażający drogi moczowe. Działanie tj. powiązane z obecnością w surowcu glikozydów fenolowych, które hydrolizują w moczu i uwalniają hydrochinon - związek o działaniu przeciwbakteryjnym. Hydroliza arbutyny występuje tylko w zasadowym środowisku moczu - ponad 7,5 pH. Takie podwyższone pH jest najczęściej spowodowane obecnością bakterii w drogach moczowych. Surowiec w nieznacznym stopniu powiększa liczba wydalanego moczu. Liście borówki brusznicy zawierają także małą liczba garbników i wykazują słabe działanie ściągające. Wskazania: Zakażenia dróg moczowych szczególnie u młodzieży i osób starszych, źle znoszących długotrwałą antybiotykoterapię. Pomocniczo w zachowawczym leczeniu kamicy moczanowej. Surowiec hamuje w pewnym stopniu postęp bakterii w przewodzie pokarmowym, co prowadzi do pomniejszenia stanów zapalnych. Działanie ściągające z racji na małą zawartość garbników jest słabe. Uwagi: W trakcie stosowania surowca powinien być utrzymywany zasadowy odczyn moczu pH = 7,0 - 7,8. Długookresowe wykorzystywanie surowca może prowadzić do wystąpienia objawów przewlekłego zatrucia hydrochinonem. Jednokrotnie podane spore dawki wyciągu mogą podrażniać żołądek (garbniki). Stanowiska: Roślina występuje w strefie klimatu umiarkowanego na naszej półkuli. W Polsce jest powszechna w lasach iglastych. Surowiec zbiera się ze stanu naturalnego. Wygląd zewnętrzny: Liść jest eliptyczny albo odwrotnie jajowaty, w nasadzie klinowato zwężony. Posiada krótki ogonek. Blaszka liściowa jest skórzasta, a jej brzegi są podwinięte. Górna powierzchnia liścia jest ciemnozielona, błyszcząca. Dolna jest jaśniejsza, matowa i brunatno punktowana
Przyczyny Badania Biochemiczne Wydolności Nerek:
Objawy nerek jest wydalanie z organizmu zbędnych produktów mechanizmów metabolicznych zachodzących w organizmie. W diagnostyce i monitorowaniu schorzeń nerek kluczową rolę odgrywa oznaczanie poziomu borówka brusznica.
Przyczyny Badania Przesiewowe (Skriningowe) U Noworodków:
Objawy noworodków urodzonych w Polsce to masowe badania przeprowadzane obowiązkowo od maja 1994r, które mają celu inicjalne wykrycie wrodzonych chorób przed wystąpieniem objawów klinicznych i tym samym na borówka brusznica.
Przyczyny Biopsja Igłowa Wiąże Się Z Rozwojem Raka Piersi:
Objawy opublikowane w "Archives of Surgery" sugerują, iż pobranie próbki tkanki nowotworowej z piersi przy zastosowaniu igły, powiększa prawdopodobieństwo późniejszych przerzutów do „węzła borówka brusznica.
Przyczyny Bieganie Pozwala Zachować Sokoli Wzrok:
Objawy kliniczne na amerykańskich długodystansowych biegaczach wykazało, iż regularny i intensywny wysiłek fizyczny wielokrotnie minimalizuje ryzyko straty wzroku i pozwala na długie lata ustrzec się przed borówka brusznica.
Przyczyny Barwniki:
Objawy substancje nadające albo przywracające barwę środkom spożywczym, obejmujące naturalne składniki żywności i naturalne źródła, normalnie same nie spożywane jako żywność i nie stosowane jako borówka brusznica.

Czym jest Borówka brusznica znaczenie Słownik leczenie B .

  • Dodano:
  • Autor: