Przesączanie co to jest
Co to jest Przesączanie. Wyjaśnienie wody pionowy poprzez strefę aeracji związany z → wsiąkaniem i.

Czy przydatne?

Co to jest Przesączanie

Definicja PRZESĄCZANIE: Przesączanie
Przepływ, → ruch wody pionowy poprzez strefę aeracji związany z → wsiąkaniem i infiltracją. Terminy → przesiąkanie i przeciekanie zachowuje się dla ruchu wody w strefie saturacji. →Wody podziemne (w węższym znaczeniu).[AK].

Słownik Prognoza Zrzutów Soli W Wodach Kopalnianych:
Znaczenie soli w wodach kopalnianych Przewidywana liczba soli zawarta w wodach kopalnianych odprowadzanych do rzek. W praktyce górniczej zrzut soli jest zwykle określany jako ładunek sumy jonów chlorkowych i przesączanie.
Słownik Parametry Dyspersji Hydrodynamicznej:
Znaczenie hydrodynamicznej Parametry określające rozproszenie substancji zanieczyszczającej wskutek → dyspersji hydrodynamicznej. Fundamentalnym wyznacznikiem jest → współczynnik dyspersji DL2 T–1] i → stała przesączanie.
Słownik Poziom Wodonośny (Warstwa W.) O Zwierciadle Swobodnym; Poziom Wodonośny Swobodny:
Znaczenie warstwa w.) o zwierciadle swobodnym; poziom wodonośny swobodny Warstwa wodonośna mająca zwierciadło swobodne i wykształconą strefę aeracji (niepełnego nasycenia). Regularnie w takim sensie mówimy o przesączanie.
Słownik Pozwolenie Wodnoprawne:
Znaczenie wodnoprawne P.w. jest konstytucyjnym aktem administracyjnym wydawanym poprzez organy gospodarki wodnej na szczególne korzystanie z wód w dziedzinie: eksploatacji → urządzeń wodnych, urządzeń przesączanie.
Słownik Poziom Wodonośny (Warstwa W.) O Zwierciadle Napiętym; Poziom Wodonośny Napięty:
Znaczenie warstwa w.) o zwierciadle napiętym; poziom wodonośny napięty Warstwa wodonośna o pełnym nasyceniu i napiętym zwierciadle (bez swobodnego zwierciadła i bez strefy aeracji), ograniczona w stropie i w przesączanie.

Czym jest Przesączanie znaczenie w Słownik definicje P

  • Dodano:
  • Autor: