Słup wody w otworze co to jest
Co to jest Słup wody w otworze hydrogeologicznym. Wyjaśnienie hydrogeologicznym Słup wody mierzony.

Czy przydatne?

Co to jest Słup wody w otworze hydrogeologicznym

Definicja SŁUP WODY W OTWORZE HYDROGEOLOGICZNYM: Słup wody w otworze hydrogeologicznym
Słup wody mierzony od dna studni do zwierciadła wód podziemnych (wody swobodne) albo do linii ciśnień piezometrycznych (wody naporowe). → Posterunek wód podziemnych (gruntowych).[AK].

Słownik Strefa Wadyczno-Freatyczna:
Znaczenie Strefa wadyczno-freatyczna Strefa przejściowa pomiędzy → strefą wadyczną i → strefą freatyczną.[AR słup wody w otworze hydrogeologicznym.
Słownik Salmonella (Rodzaj Bakterii):
Znaczenie bakterii) Ekipa tlenowych i beztlenowych bakterii (rodziny Enterobacteriaceae) nietworzących przetrwalników, wywołujących infekcje jelitowe i zatrucia u ludzi i zwierząt. Mogą występować w słup wody w otworze hydrogeologicznym.
Słownik Studnia Odwadniająca Górnicza:
Znaczenie odwadniająca górnicza Otwór wykonany w górotworze z powierzchni terenu albo w spągu górniczego wyrobiska podziemnego z zainstalowanym w nim na stałe albo okresowo urządzeniem do pompowania wody w słup wody w otworze hydrogeologicznym.
Słownik Studnia Artezyjska:
Znaczenie 1.Studnia z → samowypływem na powierzchnię ziemi, ujmująca → warstwę wodonośną o zwierciadle napiętym ze stanami zwierciadła ponad powierzchnią ziemi (o wysokości hydraulicznej H przekraczającej słup wody w otworze hydrogeologicznym.
Słownik Stiffa Wykres:
Znaczenie Graficzny sposób odwzorowania chemizmu wód w profilach pionowych opracowany w stanach zjednoczonych ameryki w połowie XX w. Na pionowej osi wyskalowanej w metrach wedle głębokością otworu, w słup wody w otworze hydrogeologicznym.

Czym jest Słup wody w otworze znaczenie w Słownik definicje S

  • Dodano:
  • Autor: