Ogólnopolski Konkurs co to jest
Leczenie Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pomaluj życie na novo . Definicja: Cukrzyca jest tematem.

Czy przydatne?

Definicja Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "pomaluj życie na novo"

Co to jest Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "pomaluj życie na novo": Cukrzyca jest tematem trudnym, a jeszcze trudniej o niej rozmawiać. Osoby dotknięte cukrzycą już po raz jedenasty będą miały okazję w sposób niewerbalny opowiedzieć o swoich sukcesach i porażkach w walce z chorobą w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „pomaluj życie na novo”. Wydarzenie, którego inicjatorem jest spółka Novo Nordisk, Państwowa Inspekcja Sanitarna i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków ma na celu nagłośnienie problemu cukrzycy i ukazanie go w nowym świetle. Patronat nad Konkursem sprawuje Kluczowy Inspektor Sanitarny, Ambasador Królestwa Danii w Polsce i Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. XI edycja Konkursu dzieje się pod hasłem: „cukrzycę możemy zamieniać – nadając życiu nowe barwy"Tematem prac konkursowych jest codzienne życie osób z cukrzycą. Zadaniem uczestników Konkursu jest przedstawienie w formie artystycznej doświadczeń z życia z chorobą. Wyrażone w uniwersalnym języku prace pozwalają zrozumieć osobę z cukrzycą. Równocześnie mają charakter edukacyjny, bo namawiają do prowadzenia zdrowego stylu życia i profilaktyki cukrzycy, bo tak faktycznie każdy z nas jest narażony na zachorowanie, bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry. Udział w Konkursie może wziąć każdy, kto ma jakikolwiek związek z cukrzycą, a więc diabetycy, lecz także osoby z ich najbliższego otoczenia, zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Przy ocenie prac pod uwagę będą brane oryginalne skojarzenia, przydatność przedstawionych faktów i przemyśleń dla innych osób z cukrzycą, jak i poziom artystyczny. Jury oceni otrzymane prace w następujących kategoriach wiekowych: dzieci do lat 12, młodzież od 12 do 18 lat i dorośli.DO KONKURSU MOGĄ BYĆ ZGŁASZANE:prace wykonane w technikach: malarstwo, rysunek, grafika; format prac: A4 - A2prace wykonane na planszach (papier albo karton) zawierające wskazania, jak żyć z cukrzycą (grafika + tekst), format papieru:A3 - A2 Każdy Uczestnik może nadesłać maksymalnie 2 prace.Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, między innymi komputer multimedialny, odtwarzacz DVD, cyfrowy aparat fotograficzny. Robota zaznaczona nagrodą kluczową w kategorii dzieci do lat 12 weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym poprzez centralę Novo Nordisk w Danii, gdzie nagrodą kluczową jest wyjazd do Eurodisneyland’u. Autorzy prac zaznaczonych (trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej) otrzymają nagrody rzeczowe wartości od 150 do 300 Zł.Prace można nadsyłać do 15 września 2007 r pod adres:Novo Nordisk Pharma Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością,ul. Mineralna 15, 02-274 Warszawa,tel. (22) 668 08 88, faks (22) 668 08 89Z dopiskiem: Konkurs „pomaluj życie na novo”
Przyczyny Objawy Kliniczne Nowotworów O.U.N. U Dzieci:
Objawy z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzczaszkowym:mocne, rosnące bóle głowy, w szczególności poranne, ustępujące po wymiotachWymioty poranne zazwyczaj nie poprzedzone nudnościamiZaburzenia ogólnopolski konkurs plastyczny "pomaluj życie na novo".
Przyczyny Odzyskana Kobiecość - Wystawa Fotograficzna:
Objawy października w Galerii Lufcik – DAP, przy ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie wystawa fotograficzna „Odzyskana kobiecość” zaczyna ogólnopolską, informacyjną kampanię dotyczącą możliwości rekonstrukcji ogólnopolski konkurs plastyczny "pomaluj życie na novo".
Przyczyny Objawy Menopauzy:
Objawy przekwitania powiązane z postępującym spadkiem produkcji hormonów jajnikowych, raczej estrogenów mogą pojawić się na parę lat przed ostatnią miesiączką i zazwyczaj utrzymują się poprzez kilka, a ogólnopolski konkurs plastyczny "pomaluj życie na novo".
Przyczyny Olejek Mandarynkowy:
Objawy Nazwa polska: Mandarynka Nazwa łacińska: Citrus nobilis Nazwa kolokwialna: Mandarynka Właściwości: Uspokajające. Wykorzystanie: Lęki, bezsenność, stres, zaburzenia trawienia ogólnopolski konkurs plastyczny "pomaluj życie na novo".
Przyczyny Olejek Arcydzięglowy:
Objawy Arcydzięgiel lekarski Nazwa łacińska: Archangelica officinalis Nazwa kolokwialna: Arcydzięgiel Właściwości: Moczopędne, zmniejszające stany napięcia nerwowego i rozdrażnienie. Działa fotouczuleniowo ogólnopolski konkurs plastyczny "pomaluj życie na novo".

Czym jest Ogólnopolski Konkurs znaczenie Słownik leczenie O .

  • Dodano:
  • Autor: