Oparzenie słoneczne co to jest
Leczenie Oparzenie słoneczne. Definicja: Do oparzenia słonecznego dochodzi wskutek nadmiernej.

Czy przydatne?

Definicja Oparzenie słoneczne

Co to jest Oparzenie słoneczne: Do oparzenia słonecznego dochodzi wskutek nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni ultrafioletowych o długości fali 280-320nm (UVB). Promieniowanie tj. pochłaniane poprzez szybę, dym, smog czy ozon. Do nieświadomego poparzenia słonecznego regularnie dochodzi w trakcie pływania, przy bezchmurnym niebie, w miejscach zaśnieżonych i piaszczystych łatwo odbijających promienie. wskutek działania promieni słonecznych następuje pogrubienie naskórka i powiększenie produkcji ochronnego barwnika skóry (melaniny) poprzez melanocyty (komórki barwnikotwórcze skóry). Symptomy Już w pierwszej dobie po nadmiernym opalaniu występuje lekki rumień z następowym łuszczeniem się któremu towarzyszy ból i tkliwość skóry z pojawieniem się pęcherzy. Jeśli oparzenie dotyczy większej powierzchni ciała mogą wystąpić symptomy typowe dla udaru cieplnego Rozpoznanie Rozpoznanie określa się na podstawie wywiadu zebranego od osoby u której doszło do poparzenia słonecznego i na podstawie typowych objawów klinicznych. Postępowanie By uchronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych należy stosować się do kilku rad: pierwsza ekspozycja słoneczna w godz. południowych nie powinna przekraczać 30 min. przed 10 godz. i po 15 godz opalanie jest mniej niebezpiecznie przez wzgląd na większym pochłanianiem promieni UVB wykorzystywanie 5 % kwasu paraaminobenzoesowego (PABA) albo jego estrów w formie żelu albo kremu 30-60 min. przed planowanym opalaniem wykorzystywanie filtrów zawierających benzofenon wykorzystywanie filtrów zawierających tlenek cynku albo dwutlenek tytanu które tworzą fizyczną barierę nie przepuszczającą promieni słonecznych do powierzchni skóry Do czasu ustąpienia ostrego odczynu należy: unikać nasłoneczniania skóry stosować okłady z zimnej wody, które łagodzą symptomy
Przyczyny Olejek Melisowy:
Objawy Melisa lekarska Nazwa łacińska: Melissa officinalis Nazwa kolokwialna: Melisa Właściwości: Uspakajające, antyseptyczne, wzmacniające odporność Wykorzystanie: Lęki, bezsenność, histeria, mocne oparzenie słoneczne.
Przyczyny Owoce Morza Naturalnymi Antydepresantami:
Objawy bogatego w kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w owocach morza może wpłynąć na poprawę nastroju kobiet w ciąży. Dieta szczególnie rekomendowana jest ciężarnym cierpiącym na depresję. Amerykańscy oparzenie słoneczne.
Przyczyny Olejek Tymiankowy:
Objawy Tymianek Nazwa łacińska: Thymus vulgaris Nazwa kolokwialna: Tymianek Właściwości: Antyseptyczne, dezynfekujące, rozkurczowe, wzmagające apetyt, wzmacniające, pomagające w gojeniu się ran, napotne oparzenie słoneczne.
Przyczyny Olejek Arcydzięglowy:
Objawy Arcydzięgiel lekarski Nazwa łacińska: Archangelica officinalis Nazwa kolokwialna: Arcydzięgiel Właściwości: Moczopędne, zmniejszające stany napięcia nerwowego i rozdrażnienie. Działa fotouczuleniowo oparzenie słoneczne.
Przyczyny Osutki Plamisto-Grudkowe:
Objawy najczęstszych skórnych odczynów polekowych. Ich obraz kliniczny może imitować różne dolegliwości zakaźne, takie jak płonicę, odrę i różyczkę. Zmiany skórne mają najczęściej układ symetryczny. Zajmują oparzenie słoneczne.

Czym jest Oparzenie słoneczne znaczenie Słownik leczenie O .

  • Dodano:
  • Autor: