Amerykanie zbadali wpływ co to jest
Co to jest Amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii. Definicja: W.

Czy przydatne?

Definicja Amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii w słowniku

Co to jest Amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii: W Polsce nikt dotychczas nie przeprowadził badań, które wskazywałyby jasno, jaki wpływ na wyniki leczenia ma obsada kadry pielęgniarskiej. W państwach UE ustalane są normy obsad pielęgniarskich, gwarantujące opiekę adekwatną do stanu pacjenta i zapewniające mu bezpieczeństwo.


U nas - w myśl rozporządzenia ministra zdrowia z 1999 r. - każdy szpital, powinien sam ustalać normy obsad pielęgniarskich, uwzględniając kategorię pacjentów, których leczy, specyfikę placówki, liczbę łóżek. Taka jest teoria. A praktyka?
– Zarządzający ZOZ-em zakłada, iż pielęgniarka da sobie radę i obejmie opieką 10 i więcej pacjentów. I oczywiście to zrobi, lecz odbywa się to kosztem pacjenta. Pielęgniarka wykona zabiegi, ponieważ na nic więcej już nie ma czasu. A gdzie pielęgnowanie, wsparcie, przygotowanie do samoopieki, rozmowa – te zadania wykonuje najczęściej rodzina, do tego widoku się przyzwyczailiśmy, lecz czy powinno tak być? – pyta retorycznie Dorota Kilańska, przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Unijny projekt
Przewodnicząca PTP zaznacza, że w Polsce nikt dotychczas nie przeprowadził badań, które wskazywałyby jasno, jaki wpływ na wyniki leczenia ma obsada kadry pielęgniarskiej. Dopiero w 2008 r. powiodło się pozyskać projekt UE „Prognozowanie, planowanie zasobów ludzkich w pielęgniarstwie”, gdzie stronę Polską reprezentuje Uniwersytet Jagielloński.
Badanie będzie dotyczyło między innymi wpływu obsad pielęgniarskich na występowanie zdarzeń niepożądanych w szpitalach i satysfakcji z wykonywanej pracy. Celem tego projektu jest oszacowanie zapotrzebowania na opiekę pielęgniarską na najbliższe 10-30 lat.
Pomimo braku wiarygodnych badań wiadomo jednak, iż regularnie dochodzi do zdarzeń niepożądanych, wynikających z niedoboru kadry pielęgniarskiej i obciążenia zatrudnionych pielęgniarek zbyt sporą liczbą pacjentów.
Nierzadko dochodzi na przykład do zakażeń dróg moczowych, których można aby uniknąć. Nie traktuje się ich jednak jako zdarzeń niepożądanych – podaje się leki, pacjent po pewnym czasie zdrowieje i wszystko jest „w porządku”. Tyle iż pacjent leży w szpitalu dłużej i jego leczenie kosztuje drożej, ponieważ placówka płaci nie tylko za dobę hotelową, lecz i za terapię, opiekę.
Amerykanie sprawdzili
W wielu państwach jednak takie badania wpływu opieki pielęgniarskiej na leczenie pacjenta przeprowadzono i policzono także wydatki leczenia zdarzeń niepożądanych.
W Stanach Zjednoczonych badania wpływu pielęgnacji na mechanizm leczenia przeprowadzono raczej na oddziałach intensywnej opieki, biorąc pod uwagę występowanie takich zdarzeń niepożądanych, jak wspomniane zakażenie dróg moczowych, zapalenie płuc, czy kończące się niepowodzeniem akcje reanimacyjne.
Badanie (objęło powyżej 700 szpitali i powyżej 43 tys. pielęgniarek) wykazało, iż na oddziałach chirurgicznych, gdzie na pielęgniarkę przypadało nie trzech, lecz czterech pacjentów – co w Polsce i tak jest nierealne, ponieważ na zmianie ma pod opieką na ogół kilkanaście osób – automatycznie o 7 procent wzrastała na przykład liczba zakażeń dróg moczowych (stanowiących 40 procent wszystkich zakażeń szpitalnych), co było równoznaczne z wydatkowaniem dodatkowych środków na terapię lekową.
Od 11 do 13 procent hospitalizowanych osób cierpiało na skutek odleżyn, których leczenie kosztowało od 40 do 70 tys. dolarów za każdego pacjenta.
wydatki

także w stanach zjednoczonych ameryki przeprowadzono badanie na ekipie 569 pacjentów, którzy byli poddani operacji wątroby. Tam, gdzie była jedna pielęgniarka na trzech pacjentów wzrastało ryzyko reintubacji, a
wydatki hospitalizacji wzrastały o 14 procent w relacji do szpitali, gdzie na jedną pielęgniarkę przypadało dwóch pacjentów.
Na oddziałach intensywnego nadzoru z kolei oceniano wpływ obsad pielęgniarskich na zakończone niepowodzeniem akcje reanimacyjne. W razie takiego oddziału jedna pielęgniarka na dwóch pacjentów to maksimum, gdyż pacjenci leżący poprzez cały czas wymagają wykonywania czynności nie tylko związanych z podawaniem leków, lecz również ze zmianą pozycji dla zapobiegania powstawania odleżyn i monitorowania wszystkich niezbędnych parametrów życiowych.
Więcej o problemach związanych z opieką pielęgniarską w Polsce i innych państwach – w najbliższym, marcowym wydaniu miesięcznika Rynek Zdrowia
Objawy Ankieta Na Temat Praktyki Anestezjologii Położniczej W Polsce:
Przyczyny położnicza uważana jest za specyficzną i trudną dziedzinę medycyny. W wielu państwach powstają wytyczne opracowane poprzez specjalistów w celu poprawy standardów opieki nad rodzącą, dostosowania ich amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii co znaczy.
Objawy Analogi Insulin Ludzkich I Leki Z Grupy Inkretyn W Terapii Cukrzycy (Wideo):
Przyczyny Strączkowski Zapowiadana refundacja insulin analogowych długodziałających - Glarginy i Detemiru - sprawi, iż chorzy uzyskają dostęp do leczenia pozwalającego między innymi na poprawę wyrównania amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii krzyżówka.
Objawy Aplikacja SMPT W Reumatologii - Bliżej Pacjenta I Lekarza. Zmiany Funkcjonowania Systemu (Cz. 2):
Przyczyny artykułu omówione zostały zmiany dotyczące procesu kwalifikacji pacjentów do programów i wybrane zmiany powiązane z monitorowaniem leczenia. Poniżej przedstawione zostaną istotne zmiany powiązane z amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii co to jest.
Objawy Amerykańska Gwiazda Mówi Polkom, Jak Wygrała Z Rakiem:
Przyczyny gwiazda amerykańskiego kina i telewizji, odtwórczyni głównej roli w serialu Niania spotkała się z młodzieżą, tak aby opowiedzieć jak wygrała z rakiem. Przyjechała do Górnośląskiej Wyższej Szkoły amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii słownik.
Objawy Aplikacja SMPT W Reumatologii - Bliżej Pacjenta I Lekarza. Zmiany Funkcjonowania Systemu (Cz. 1):
Przyczyny 2011 r. prezes NFZ wskazał nową aplikację do kwalifikacji i monitorowania leczenia pacjentów z RZS, MIZS i ZZSK leczonych w ramach programów „Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) i amerykanie zbadali wpływ stanu obsady pielęgniarskiej na wyniki terapii czym jest.

Czym jest Amerykanie zbadali wpływ znaczenie w Słownik medycyny A .

  • Dodano:
  • Autor: