PES z interny - tym razem co to jest
Co to jest, że PES z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających. Definicja: 11 marca lekarze.

Czy przydatne?

Definicja PES z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających w słowniku

Co to jest PES z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających: 11 marca lekarze zdawali specjalizacyjny egzamin testowy z chorób wewnętrznych. Poszło im bardzo dobrze, nie zdało jedynie 9 procent a więc 61 osób. To jest rewolucyjny rezultat biorąc pod uwagę, iż egzamin w jesiennej sesji zdało mało powyżej 50 procent osób. Lekarzy, którzy chcą być internistami czeka jeszcze egzamin ustny, po którym konsultant będzie już mógł dokonać gruntownej analizy egzaminu, a my dowiemy się jaki był jego ostateczny rezultat.

Lekarze mówili po egzaminie, iż poszło im dobrze, nie dlatego iż egzamin był łatwy, lecz dlatego, iż pytania były zrozumiałe i dotyczyły zagadnień praktycznych.
- Test był przejrzysty, pytania konkretne, przydatne w praktyce. Był taki jak powinien być. Zupełnie inny niż przedtem - mówiła portalowi rynekzdrowia.pl jedna z lekarek zdających egzamin.
Pytania z życia wzięte

Egazmin w tej sesji zdawał także Wojciech Buczyński ze Stowarzyszenia Inicjatywa Protest PES. Stowarzyszenie protestowało przeciwko formule egzaminu specjalizacyjnego i walczyło o zmianę regulaminów, na podstawie których jest przeprowadzany.
- Test był taki jak trzeba, wszystko idzie w niezłą stronę. Pytania były praktyczne, z życia wzięte. Nie zauważyłem jakichkolwiek problemów organizacyjnych. Oczywiście są czynniki niezależne od konsultanta krajowego, dr. Jacka Imieli, takie jak liczba możliwych podejść do egzaminu, w tym przypadku potrzebna jest zmiana prawa, dlatego nasza działalność będzie dalej prowadzona - mówił nam bezpośrednio po egzaminie lekarz Buczyński.
Niewątpliwie egzamin z interny jest udanym debiutem nowego konsultanta krajowego z dziedziny chorób wewnętrznych dr. hab. Jacka Imieli.
- Trudno jest ułożyć dobre pytania, miałem na to mało czasu, był to wielki wysiłek. Myślę, iż lekarze bardziej zastanawiali się nad medycyną niż nad techniką testu. Komisja egzaminacyjna równiż była zadowolona z przedstawionych przeze mnie pytań. Uważam, iż te osoby, które nie zdały zwyczajnie były nieprzygotowane - wyjaśnia nam na gorąco konsultant.
Będą zmiany w kształceniu
Na egzamin zapisało się powyżej 780 osób. Jedak część zapewne wystraszyła się. - 114 osób nie przyszło na egzamin, widocznie byli nieprzygotowani - dodaje dr Imiela.
To jednak nie koniec pracy nowego konsultanta. Jak zapewnia to start zmian w kształceniu specjalizacyjnym z interny. - Mam plan jak to wszystko ułożyć. Teraz rozpoczyna się robota nad tym - deklaruje konsultant.
Lekarzy, którzy chcą być internistami czeka jeszcze egzamin ustny, po którym konsultant będzie już mógł dokonać gruntownej analizy egzaminu, a my dowiemy się jaki był jego ostateczny rezultat.
28 stycznia minister zdrowia Ewa Kopacz powołała na stanowisko nowego konsultanta krajowego w zakresie chorób wewnętrznych dr. hab. n. med. Jacka Rafała Imielę.
Nowy konsultant krajowy w zakresie interny jest ordynatorem I oddziału wewnętrznego i nefrologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie-Międzylesiu i konsultantem wojewódzkim w zakresie chorób wewnętrznych na Mazowszu.
Jacek Imiela zastąpił na stanowisku konsultanta krajowego prof. dr. hab. Zbigniewa Gacionga, kierownika Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie
Objawy Po Audycie Pracowni Mammograficznych: NFZ Zna Wyniki, Ale Co Dalej...:
Przyczyny ubiegłymi latami znacznie poprawiła się jakość badań mammograficznych. Na 254 pracownie skontrolowane poprzez ekspertów z warszawskiego Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie pes z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających.
Objawy Przychodnie Chcą Twardych Dowodów, A Nie Oświadczeń O Ubezpieczeniu Pacjenta:
Przyczyny porozumienia Naczelnej Porady Lekarskiej i Ministerstwa Zdrowia, pacjent pojawiający się w przychodni bez dowodu ubezpieczenia zostanie bez problemu przyjęty poprzez lekarza. Wystarczy, iż w zamian pes z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających.
Objawy Pomorze: Noworodki Będą Transportowane Śmigłowcem LPR Zamiast Karetką N?:
Przyczyny Wojewódzki NFZ opublikował na swojej witrynie internetowej komunikat dotyczący przewozów noworodków w stanie zagrożenia życia śmigłowcami ratowniczymi. Komunikat wywołał burzę emocji wśród lekarzy pes z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających.
Objawy Proszę Czekać, Będzie Badanie - Tak Rosną Kolejki Do Specjalistów:
Przyczyny ekspertów, to nic nowego, lecz teraz mogą się wydatnie wydłużyć. Czy dwu- albo trzymiesięczne oczekiwanie na badanie specjalistyczne stało się normą w polskich szpitalach? Trudno znaleźć takie, które pes z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających.
Objawy Polska Transplantologia Zaczyna Łapać Oddech...:
Przyczyny złotych do 2020 roku - tyle rząd zamierza przeznaczyć na transplantacje w ramach Narodowego Programu Transplantacji na lata 2011-2020. W ostatnim dziesięcioleciu liczba transplantacji szpiku wzrosła pes z interny - tym razem powiódł się 9 na 10 zdających.

Czym jest PES z interny - tym razem znaczenie w Słownik medycyny P .

  • Dodano:
  • Autor: