Metoda McKenziego co to jest
Jak leczyć Metoda McKenziego? Definicja: fizjoterapeutyczna stworzona poprzez fizjoterapeutę Robina.

Czy przydatne?

Definicja Metoda McKenziego

Definicja METODA MCKENZIEGO: Mechanical Diagnosis and Therapy - MDT. Sposób fizjoterapeutyczna stworzona poprzez fizjoterapeutę Robina McKenzie, przeznaczona do badania, leczenia i profilaktyki bólów kręgosłupa. W ostatnich latach wykorzystanie sposoby zostało rozszerzone o stawy obwodowe. Sposób oparta jest na znajomości wzorców bólowych i analizie zachowania się objawów, zarówno w wywiadzie jak i w badaniu przedmiotowym. Filozofia samowystarczalności czy także samodzielności pacjenta w radzeniu sobie ze swoim problemem stanowi podstawę sposoby McKenziego.Więcej na stronie Instytutu McKenziego Polska: www.mckenzie.pl

Skutki Masaż:
Przeciwskazania fizjoterapeutyczny opierający na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne albo przygotowywać mięśnie do wysiłku. Nieodłącznym uzupełnieniem metoda mckenziego.
Skutki Metoda Vojty:
Przeciwskazania leczenie służąca przy rehabilitacji dzieci i dorosłych ze schorzeniami neurologicznymi. Jej nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy, Václava Vojty (1917-2000), czeskiego lekarza. Sposób ta bazuje na metoda mckenziego.
  • Dodano:
  • Autor: