Hydrogeologia kopalniana co to jest
Co to jest HYDROGEOLOGIA KOPALNIANA. Wyjaśnienie Dział hydrogeologii zajmujący się podziemnymi →.

Czy przydatne?

Co to jest Kopalniana Hydrogeologia

Definicja HYDROGEOLOGIA KOPALNIANA: Hydrogeologia kopalniana
Dział hydrogeologii zajmujący się podziemnymi → wodami złożowymi występującymi w obrębie eksploatowanych złóż surowców mineralnych, z punktu widzenia górnictwa. Do podstawowych zadań h.k. należą: postępujące rozpoznanie warunków hydrogeologicznych w otoczeniu złoża, ocena i prognozowanie → zagrożeń wodnych kopalń i prognozowanie i ograniczanie szkodliwego wpływu działalności górniczej na środowisko wodne, ocena możliwości zagospodarowania → wód kopalnianych.[AR].

Słownik Hazena Liczba:
Znaczenie Hazena liczba Liczba określająca intensywność barwy wody w skali platynowej. → Barwa wody.[AM hydrogeologia kopalniana co znaczy.
Słownik Hydroizobata:
Znaczenie Hydroizobata Linia na mapie łącząca punkty o jednakowej głębokości do zwierciadła wody podziemnej. W językach obcych częściej wykorzystuje się definicja izobaty. → Izobata.[TM hydrogeologia kopalniana krzyżówka.
Słownik Hydroizohipsa, Linia Równych Wysokości Hydraulicznych, Linia Ekwipotencjalna:
Znaczenie Linia równych wysokości hydraulicznych, linia ekwipotencjalna Linia łącząca punkty o jednakowej → wysokości hydraulicznej w warstwie wodonośnej (systemie). Układ hydroizohips jest więc mapą hydrogeologia kopalniana co to jest.
Słownik Hydrologia:
Znaczenie o środowisku wodnym ze szczególnym uwzględnieniem → obiegu wody w przyrodzie i mechanizmów związanych z tym obiegiem. Model (ryc. 34) wskazuje poziom dokładności prac badawczych, dziedziny i zakres hydrogeologia kopalniana słownik.
Słownik Hydrozol:
Znaczenie koloidalny typu zolu, dla którego ośrodkiem rozpraszającym jest woda. Wszystkie zole spotykane w wodach powierzchniowych i podziemnych mają więc charakter hydrozoli, aczkolwiek w skrócie stosuje się hydrogeologia kopalniana czym jest.

Czym jest Hydrogeologia kopalniana znaczenie w Słownik definicje H

  • Dodano:
  • Autor: