azot azotynowy co to jest
Co to jest azot azotynowy. Wyjaśnienie wyrażania stężenia azotu trójdodatniego (+3) występującego w.

Czy przydatne?

Co to jest Azotynowy Azot

Definicja AZOT AZOTYNOWY: azot azotynowy
Forma wyrażania stężenia azotu trójdodatniego (+3) występującego w wodach podziemnych. Obejmuje wszystkie formy azotu rozpuszczonego, gdzie azot występuje na +3 stopniu utlenienia. A.a. jest rzadko oznaczany, występuje zawsze w ilościach podrzędnych w relacji do → azotu azotanowego. → Azot.[AM].

Słownik Adsorpcja Fizyczna:
Znaczenie Adsorpcja, przy której powierzchniowe wiązanie cząsteczki → adsorbenta i → adsorbatu dzieje się raczej dzięki sił międzyczastęczkowych van der Waalsa. Dominujący rodzaj → adsorpcji w wodach azot azotynowy.
Słownik Agresywność Wody (Korozyjność Wody):
Znaczenie korozyjność wody) Cecha wody spowodowana jej składem chemicznym, powodująca niszczenie skał, betonów, konstrukcji metalowych pozostających z nią w kontakcie. Niektórzy badacze a.w. rozumieją jako azot azotynowy.
Słownik Akratopegi:
Znaczenie Akratopegi Wody podziemne o mineralizacji ogólnej do 1000 mg/dm3 i temperaturze poniżej 20°C.[JD azot azotynowy.
Słownik Akumulacja Wody:
Znaczenie Akumulacja wody Naturalne albo/i sztuczne nagromadzenie wody. [AK azot azotynowy.
Słownik Administracja Geologiczna:
Znaczenie geologiczna Ogół czynności kierowania służbą geologiczną i działalnością geologiczną w państwie i ogół organów państwowych i samorządowych zajmujących się zarządzaniem w zakresie geologii. Organami azot azotynowy.

Czym jest azot azotynowy znaczenie w Słownik definicje A

  • Dodano:
  • Autor: