Chemiczna substancja co to jest
Co to jest Chemiczna substancja wskaźnikowa. Wyjaśnienie wskaźnikowa Substancja chemiczna naturalna.

Czy przydatne?

Co to jest Wskaźnikowa Substancja Chemiczna

Definicja CHEMICZNA SUBSTANCJA WSKAŹNIKOWA: Chemiczna substancja wskaźnikowa
Substancja chemiczna naturalna albo celowo dodawana do wody, której badanie stężenia pozwala śledzić przepływ wody, dodatkowe dopływy i tak dalej Ch.s.w. jest także niekiedy traktowana jako → parametr zanieczyszczenia wód podziemnych.[AM].

Słownik Ciśnienie Złożowe (Naft.):
Znaczenie naft.) Ciśnienie mediów znajdujących się w głębokich poziomach zbiornikowych, zbliżone do → ciśnienia hydrostatycznego ps; ono jest równe ciśnieniu wywieranemu poprzez słup wody słonej o wysokości chemiczna substancja wskaźnikowa.
Słownik Chmura Zanieczyszczeń; Obłok:
Znaczenie zanieczyszczeń; obłok Zanieczyszczenie emitowane poprzez ognisko zanieczyszczeń i rozprzestrzeniające się w formie podobnej do chmury w strumieniu wód podziemnych (ryc. 14). → Ognisko chemiczna substancja wskaźnikowa.
Słownik Chemiczne Zapotrzebowanie Tlenu ChZT:
Znaczenie zapotrzebowanie tlenu ChZT Umowny, laboratoryjnie oznaczany parametr jakości wody. Ustala liczba tlenu (w mg) pobraną z utleniacza chemicznego (dwuchromianu albo nadmanganianu potasu) potrzebną do chemiczna substancja wskaźnikowa.
Słownik Cementacja:
Znaczenie Mechanizm hydrogeochemiczny zachodzący w czasie diagenezy osadu. Bazuje na → wytrącaniu się z wód krążących w porach osadów i/albo skał substancji mineralnych spajających ziarna (c chemiczna substancja wskaźnikowa.
Słownik Ciśnienie Cząstkowe; Ciśnienie Parcjalne:
Znaczenie ciśnienie parcjalne Ciśnienie jednego z gazów w mieszaninie gazów. Dla gazu doskonałego to jest ciśnienie, jakie wywierałby dany składnik mieszaniny gazów, gdyby sam wypełniał przestrzeń, jaką chemiczna substancja wskaźnikowa.

Czym jest Chemiczna substancja znaczenie w Słownik definicje C

  • Dodano:
  • Autor: