ewapotranspiracja co to jest
Co to jest ewapotranspiracja. Wyjaśnienie ulatniania się wody do atmosfery przez (łącznie.

Czy przydatne?

Co to jest Ewapotranspiracja

Definicja EWAPOTRANSPIRACJA: ewapotranspiracja
Mechanizm ulatniania się wody do atmosfery przez (łącznie) parowanie terenowe (→ ewaporacja), transpirację roślin i sublimację. → Obieg wody.[SK].

Słownik Efekt Sitowy:
Znaczenie Ultrafiltracja, mechanizmy membranowe, filtracja jonów, sukces filtracyjny, Korżyńskiego sukces, filtracyjna metasomatoza 1. Zespół nie w pełni rozpoznanych mechanizmów elektrokinetycznych i ewapotranspiracja.
Słownik Ewaporacja E; Parowanie:
Znaczenie parowanie Mechanizmy, gdzie woda znajdująca się na powierzchni terenu w ciekłym albo stałym stanie skupienia przechodzi w stan lotny i unosi się do atmosfery. Składają się na to mechanizmy fizyczne ewapotranspiracja.
Słownik Eksploatacja Wód Podziemnych:
Znaczenie Eksploatacja wód podziemnych Wydobywanie wód podziemnych w celu ich użytkowania. → Pobór wód podziemnych.[AK ewapotranspiracja.
Słownik Efekt Przyścienny ΔsS, ΔHS; Zeskok Zwierciadła Na Filtrze:
Znaczenie ΔsS, ΔHS; zeskok zwierciadła na filtrze Zdarzenie obniżenia przepuszczalności na filtrze studni i w jego otoczeniu (na przykład wskutek starzenia się studni) objawiające się spadkiem zwierciadła ΔsS ewapotranspiracja.
Słownik Ewolucja Systemu Krasowego:
Znaczenie krasowego E.s.k. może być wywołana poprzez podniesienie albo obniżenie podstawy drenażu mechanizmu krasowego. Przewarzająca część obszarów krasowych przechodziła wielofazową ewolucję zmian podstawy ewapotranspiracja.

Czym jest ewapotranspiracja znaczenie w Słownik definicje E

  • Dodano:
  • Autor: