urządzenia wodne co to jest
Co to jest urządzenia wodne. Wyjaśnienie urządzenia hydrotechniczne, melioracji wodnych, studnie.

Czy przydatne?

Co to jest Wodne Urządzenia

Definicja URZĄDZENIA WODNE: urządzenia wodne
Budowle i urządzenia hydrotechniczne, melioracji wodnych, studnie wiercone i inne ujęcia wód podziemnych, ujęcia wód powierzchniowych, urządzenia zabezpieczające wody przed zanieczyszczeniem, wyloty urządzeń kanalizacyjnych wykorzystywanych do wprowadzenia ścieków do wody albo do ziemi i inne urządzenia wykorzystywane do → korzystania z wód szczególnego. Regulaminy ustawy Prawo wodne stosuje się także do tych budowli i urządzeń, które mogą być powodem szkodliwych zmian naturalnych przepływów wód albo stanów wód stojących i wód podziemnych lub w inny sposób wywierać szkodliwy wpływ na gospodarkę wodną.[ASd].

Słownik Użytkowanie Wód:
Znaczenie Zastosowanie wód do różnych celów gospodarczych: gospodarka komunalna (woda pitna, woda bytowa), przemysł (woda technologiczna, woda chłodnicza), energetyka i ciepłownictwo (woda chłodnicza, woda urządzenia wodne.
Słownik Ultrafiltracja:
Znaczenie mechanizmy membranowe, filtracja jonów, sukces filtracyjny, sukces sitowy, Korżyńskiego sukces, filtracyjna metasomatoza 1. Zespół nie w pełni rozpoznanych mechanizmów elektrokinetycznych i urządzenia wodne.
Słownik Utwór Praktycznie Nieprzepuszczalny; Izolator:
Znaczenie Utwór praktycznie nieprzepuszczalny; izolator Utwór praktycznie wodonieprzepuszczalny, bardzo dobrze i dobrze izolujący. → Poziom nieprzepuszczalny.[AK urządzenia wodne.
Słownik Unieszkodliwianie; Utylizacja:
Znaczenie utylizacja Mechanizm technologiczny (mechaniczny, chemiczny, biologiczny) albo ciąg technologicznych zabiegów opierający na neutralizacji wpływu substancji wynoszonych z ogniska zanieczyszczeń do urządzenia wodne.
Słownik Urządzenia Zaopatrzenia W Wodę:
Znaczenie zaopatrzenia w wodę Niektóre budowle i urządzenia hydrotechniczne jak: studnie publiczne i inne ujęcia wód podziemnych i ujęcia wód powierzchniowych wraz ze zbiornikami, stacjami uzdatniania i urządzenia wodne.

Czym jest urządzenia wodne znaczenie w Słownik definicje U

  • Dodano:
  • Autor: