Nie bądź głupi serce masz co to jest
Co to jest, że Nie bądź głupi, serce masz tylko jedno!. Definicja: Po raz ósmy w Polsce 27 września.

Czy przydatne?

Definicja Nie bądź głupi, serce masz tylko jedno! w słowniku

Co to jest Nie bądź głupi, serce masz tylko jedno!: Po raz ósmy w Polsce 27 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. To święto szczególnie istotne w państwie, gdzie powyżej 50 procent wszystkich zgonów wywołane jest chorobami układu krążenia. Kardiolodzy są zgodni - rozwój medycyny nie wygra wyścigu z epidemią chorób cywilizacyjnych. Nadzieja w profilaktyce.

Dane z Raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego ("przypadek zdrowotna ludności Polski") są alarmujące. Wynika z nich, iż w 2006 r. na dolegliwości układu krążenia zmarło powyżej 168 tys. osób (co daje 442 na każde 100 tys. ludności), a prawie co piąty zgon na skutek schorzeń serca dotyczył osób poniżej 64. roku życia!
Powszechność chorób sercowo-naczyniowych w naszym państwie sprawia, iż Polacy żyją kilka lat krócej niż mieszkańcy państw Europy Zachodniej. Jednak zdaniem lekarzy, problem jest ogólnoświatowy.
– Z jednej strony mamy fascynujący postęp medycyny, który przynosi nowe skuteczne sposoby leczenia. Z drugiej: epidemię otyłości, palenia papierosów i brak ruchu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl prof. Zbigniew Gaciong, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. – Pierwszy nigdy nie będzie w stanie wyprzedzić drugiego, a pesymistyczne prognozy mówią o tym, iż następne pokolenie będzie żyło krócej niż ich ojcowie.

Dlatego, w opinii prof. Gacionga, mimo iż polska kardiologia ma się bardzo dobrze, a dostępność procedur przekracza średnią europejską, mamy tak dramatyczne statystyki umieralności na skutek chorób układu krążenia.
– Świat już wie, iż o sporo tańsze i skuteczniejsze od leczenia dzięki nowoczesnych technik inwazyjnych, są zmiana stylu życia, profilaktyka, lecz i prewencja wtórna – uważa specjalista.
Mln w szpitalachWedług danych statystycznych w Polsce rocznie na skutek chorób układu krążenia i nadciśnienia tętniczego, dolegliwości niedokrwiennej serca, niewydolności serca – hospitalizowanych jest około miliona osób. To 44 procent wszystkich hospitalizacji.
Ze szpitala pacjenci trafiają wprost w objęcia stereotypu, wedle którym osoby chorujące na serce powinny się oszczędzać, nie denerwować, unikać ruchu, a wysiłek fizyczny ograniczyć do zera.
Stąd między innymi pomysł na program edukacyjno-informacyjny „Serce na nowo”, walczący z stereotypami dotyczącymi niezdolności osób z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi do prowadzenia normalnego, aktywnego życia zawodowego.
– Program na na celu uświadomienie otoczeniu, iż osoby z chorobami układu krążenie są pełnowartościowymi pracownikami, członkami rodziny i społeczeństwa. Takich osób jest bardzo wiele i sporo będzie ich przybywać. Nie tylko pracodawcy, lecz i my pracownicy, musimy sobie zdawać z tego sprawę – mówi prof. Gaciong, ekspert programu.
Waga profilaktykiSerce i robota są rówież tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Serca. Centralna impreza, zorganizowana poprzez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne na wrocławskim Rynku ma uświadomić społeczeństwu wagę profilaktyki chorób serca.
A są one zaliczane do schorzeń związanych z postępem cywilizacji, w tym między innymi z niewłaściwymi warunkami pracy, gdzie ludzie spędzają znaczącą część życia. Dlatego hasło tegorocznych obchodów święta to „Zdrowe serce – lepsza robota”.
Kardiolodzy są zgodni, iż nawet niewielkie zmiany w życiu zawodowym, w sposobie wykonywania pracy, mogą korzystnie wpływać na zdrowie i samopoczucie – a te dwa czynniki są konieczne do wydajnej pracy. Z najnowszych badań przeprowadzonych poprzez Instytut Kardiologii w Warszawie wynika, iż powyżej 40 procent dorosłych osób w naszym państwie należy do ekipy zagrożonej chorobami sercowo-naczyniowymi.

W skutku z jednej strony spada produktywność dorosłej populacji ( około 50 procent zawałów występuje u ludzi czynnych zawodowo), z drugiej rosną wydatki leczenia w tej ekipie osób. Niesie to dramatyczne konsekwencje socjalne i makroekonomiczne. Dlatego motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Serca jest profilaktyka. Składają się na nią: unikanie zachowań ryzykownych niekorzystnych dla serca i układu krążenia, lecz i badania.
Warto się zbadaćNa wrocławskim Rynku będzie więc można sprawdzić:• ciśnienie tętnicze• tętno• poziom cukru• cholesterolu• parametr masy ciała BMI• wykonać pulsoksymetrię – badanie wysycenia krwi tlenem i obliczyć ryzyko zgonu na skutek zawału serca (SCORE).
Silnymi punktami festynu poświęconego tematyce zdrowego serca ma także być mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją polskich kardiologów i „resztą świata” i Marsz Serca z udziałem wielbicieli nordic walking, a więc spacerów z kijkami... Wszystko to, dla zdrowego serca. Zatem: wrocławski Rynek, niedziela, 27 września, godzina 11.00!
Objawy Nie Czekaj Na Lekarza. Sam Możesz Regularnie Mierzyć Wzrost Twojego Dziecka!:
Przyczyny przedszkolach zmierzono dzieci. To obiekt ogólnopolskiej kampanii Z badań opinii publicznej wynika, iż co dziesiąty Polak w ogóle nie mierzy swojego dziecka. Badaniami kierowały: prof. Barbara nie bądź głupi, serce masz tylko jedno!.
Objawy Niestety, Projekt Tej Ustawy Buja W Obłokach. Jaka Będzie Kolejna Wersja?:
Przyczyny zapowiadali, iż Dla wszystkich, którzy oczekiwali precyzyjnego prawa dla medycyny rozrodu i związanego z nim uporządkowania rynku usług medycznych w tym zakresie, stało się oczywiste, iż coś poszło nie bądź głupi, serce masz tylko jedno!.
Objawy Nie Mamy Polowego Szpitala Zgodnego Ze Wszystkimi Unijnymi Zaleceniami:
Przyczyny szpitalami polowymi ustala się u nas nawet namioty z ratownikami i fundamentalnym wyposażeniem. Rzeczywistość wygląda nieco odmiennie... - W Polsce nie ma prawdziwego szpitala polowego, z pełną nie bądź głupi, serce masz tylko jedno!.
Objawy Niechciane Pamiątki Z Wakacji, Czyli Groźne Wirusy, Bakterie I Pasożyty:
Przyczyny pasożyty - spotkanie z nimi może zamienić nasz urlop w prawdziwy koszmar. Świadomość zagrożeń i przestrzeganie zasad higieny, zdaniem ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, są kluczem do nie bądź głupi, serce masz tylko jedno!.
Objawy Niedobór fgf10 W Przewlekłej Obturacyjnej Chorobie Płuc:
Przyczyny obturacyjnej dolegliwości płuc wiąże się z narażeniem na dym tytoniowy i z niedoborem α1-antytrypsyny. Okazuje się, iż może on także zależeć od uwarunkowanego genetycznie niedoboru białka FGF10. W nie bądź głupi, serce masz tylko jedno!.

Czym jest Nie bądź głupi, serce masz znaczenie w Słownik medycyny N .

  • Dodano:
  • Autor: