Liniowość równania filtracji co to jest
Co to jest Liniowość równania filtracji. Wyjaśnienie L.r.f. (r. Boussinesqa) wynika z faktu, że.

Czy przydatne?

Co to jest Filtracji Równania Liniowość

Definicja LINIOWOŚĆ RÓWNANIA FILTRACJI: Liniowość równania filtracji
L.r.f. (r. Boussinesqa) wynika z faktu, że wysokość hydrauliczna H (pełniąca w równaniu rolę funkcji stanu) występuje w pierwszej potędze. L.r.f. względem parametrów (T, k, S, W) zachodzi wtedy, gdy parametry nie są zależne od wartości samej funkcji H (nie zmieniają się wspólnie z nią). Ma to miejsce tylko dla przypadku warstw o zwierciadle napiętym. →Równanie ogólne filtracji.[TM].

Słownik Linia Prądu:
Znaczenie której kierunek (w opisie makroskopowym) pokrywa się w każdym jej punkcie z kierunkiem → prędkości filtracji (jest to wektory prędkości filtracji w każdym jej punkcie są styczne do l.p.). W ruchu liniowość równania filtracji.
Słownik Lej Depresji:
Znaczenie Depresja (obniżenie) powierzchni zwierciadła wody podziemnej wokół studni, ujęcia, kopalni i tym podobne spowodowana jej pompowaniem. L.d. przedstawia się dzięki linii jednakowych depresji. Przy liniowość równania filtracji.
Słownik Liniowość Filtracji:
Znaczenie L.f. wyraża się proporcjonalnością strat filtracyjnych od prędkości filtracji, co jest powiązane z obowiązywaniem liniowego prawa filtracji Darcy'ego. Ruch wody podziemnej jest wtedy laminarny, a liniowość równania filtracji.
Słownik Langeliera Indeks:
Znaczenie Parametr wykorzystywany ocenie umiejętności rozpuszczania poprzez wodę węglanu wapnia. Oblicza się go odejmując pH nasycenia od zmierzonego pH badanej próbki wody. pH nasycenia jest obliczoną liniowość równania filtracji.
Słownik Lej Depresji Kopalni:
Znaczenie kopalni Strefa obniżenia powierzchni piezometrycznej (→ zwierciadło wód podziemnych) wywołanego odwadnianiem poziomów wodonośnych poprzez kopalnię. Zasięg l.d.k. to odległość od punktu największego liniowość równania filtracji.

Czym jest Liniowość równania filtracji znaczenie w Słownik definicje L

  • Dodano:
  • Autor: