Opad klimatologiczny; opad co to jest
Co to jest Opad klimatologiczny; opad pomierzony. Wyjaśnienie pomierzony Surowa wartość opadu.

Czy przydatne?

Co to jest Opad klimatologiczny; opad pomierzony

Definicja OPAD KLIMATOLOGICZNY; OPAD POMIERZONY: Opad klimatologiczny; opad pomierzony
Surowa wartość opadu wynikająca z pomiaru → opadomierzem.[AK].

Słownik Opadomierz; Deszczomierz, Ombrometr:
Znaczenie deszczomierz, ombrometr Przyrząd do pomiaru opadu atmosferycznego w formie ciekłej (deszcz) i stałej (śnieg, krupy). W Polsce stosuje się o. Hellmanna o pow. chwytnej 200 cm2 Standardowa wysokość opad klimatologiczny; opad pomierzony.
Słownik Opad Atmosferyczny P:
Znaczenie P Woda atmosferyczna (wszystkie rodzaje wody występujące w przyrodzie łącznie z substancjami rozpuszczonymi, emulgowanymi i zawieszonymi i mikroorganizmami), która w wyniku kondensacji z pary wodnej opad klimatologiczny; opad pomierzony.
Słownik Odpady:
Znaczenie nie będące produktami podstawowymi (tzn. produktami wytwarzanymi na rynek), które nie są dalej używane poprzez wytwórcę dla własnych celów produkcyjnych, przekształcania albo spożycia i których chce opad klimatologiczny; opad pomierzony.
Słownik Otwór Z Filtrem Wbijanym; Filtr Wbijany:
Znaczenie wbijanym; filtr wbijany Rodzaj otworu odwadniającego realizowany sposobem wbijania w górotwór (przewidziany do odwodnienia) rury stalowej perforowanej. Długości filtru wbijanego są rzędu kilku metrów opad klimatologiczny; opad pomierzony.
Słownik Opad Mokry:
Znaczenie atmosferyczny w formie płynnej, raczej deszczu. Niekiedy definicją tym obejmuje się także stałe produkty kondensacji pary wodnej (śnieg, grad), mogące po stopnieniu zasilać wody podziemne. Definicja opad klimatologiczny; opad pomierzony.

Czym jest Opad klimatologiczny; opad znaczenie w Słownik definicje O

  • Dodano:
  • Autor: