Opadanie zwierciadła wód co to jest
Co to jest Opadanie zwierciadła wód podziemnych. Wyjaśnienie podziemnych Obniżający ruch.

Czy przydatne?

Co to jest Opadanie zwierciadła wód podziemnych

Definicja OPADANIE ZWIERCIADŁA WÓD PODZIEMNYCH: Opadanie zwierciadła wód podziemnych
Obniżający ruch zwierciadła wód podziemnych pod wpływem czynników naturalnych (brak zasilania, parowanie) i/albo sztucznych (→ pompowanie studni, → odwadnianie metodą studziennym). → Wznoszenie się (wznios) zwierciadła wód podziemnych.[AK].

Słownik Opad Obszarowy:
Znaczenie przywiązany do określonej powierzchni, którego rozmiar określa się na podstawie punktów pomiarowych (opad punktowy). Określenie wielkości o.o. ma ważne znaczenie dla wielu zagadnień opadanie zwierciadła wód podziemnych.
Słownik Otwór Hydrogeologiczny Poszukiwawczy:
Znaczenie hydrogeologiczny poszukiwawczy Otwór wykonany w celu wstępnego ustalenia warunków hydrogeologicznych, głębokości i miąższości poziomów wodonośnych, wstępnej oceny wybranych właściwości opadanie zwierciadła wód podziemnych.
Słownik Obszar Spływu Wody Do Ujęcia OSW:
Znaczenie do ujęcia OSW Część → obszaru wpływu ujęcia (ZWU), z którego woda spływa do ujęcia, w obrębie którego linie prądu zbiegają się w ujęciu (studni). OSW jest równoważny z ZWU tylko w teoretycznym opadanie zwierciadła wód podziemnych.
Słownik Odpływ Podpowierzchniowy Hh, Qh; O. Hipodermalny, O. Ródpokrywowy, O.Kontaktowy:
Znaczenie podpowierzchniowy Hh, Qh; o. hipodermalny, o. ródpokrywowy, o.kontaktowy O.p. pochodzi z wsiąkania, początkowej etapy infiltracji, przebiega w strefie aeracji, dzieli się na bezpośredni i opóźniony opadanie zwierciadła wód podziemnych.
Słownik Odwadnianie Kombinowane:
Znaczenie kombinowane Odwadnianie górotworu w otoczeniu wyrobisk kopalni i samych wyrobisk polegające na równoczesnym wykorzystywaniu środków i urządzeń drenażowych służących w → odwadnianiu metodą górniczym opadanie zwierciadła wód podziemnych.

Czym jest Opadanie zwierciadła wód znaczenie w Słownik definicje O

  • Dodano:
  • Autor: