Błąd co to jest
Definicja Błąd w prawie. Znaczenie co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków.

Czy przydatne?

Definicja Błąd w prawie

Słownik BŁĄD: W przypadku błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeśli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został spowodowany poprzez tę osobę, chociażby bez jej winy, lub gdy wiedziała ona o błędzie albo mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, iż gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd ważny).

Znaczenie Budowla:
Wyjaśnienie budowlany niebędący budynkiem albo przedmiotem małej architektury, jak: obiekty liniowe, lotniska, mosty, wiadukty, estakady, tunele, przepusty, sieci techniczne, wolno stojące maszty antenowe, wolno błąd co znaczy.
Znaczenie Biuro Narodowe:
Wyjaśnienie Organizacja zakładów ubezpieczeń na terytorium danego państwa, które prowadzą działalność ubezpieczeniową w dziedzinie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych błąd krzyżówka.
Znaczenie Brak Świadomości Lub Swobody Powzięcia Decyzji:
Wyjaśnienie oświadczenie woli złożone poprzez osobę, która z żadnych powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome lub swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to zwłaszcza choroby błąd co to jest.
Znaczenie Budowa Drogi:
Wyjaśnienie Wykonywanie połączenia drogowego pomiędzy określonymi miejscami albo miejscowościami, a również jego odbudowę i rozbudowę. Art. 4 punkt 1 ustawy o drogach publicznych błąd słownik.
Znaczenie Bank Powierniczy:
Wyjaśnienie Bank krajowy posiadający zezwolenie Komisji na prowadzenie rachunków papierów wartościowych; Art. 3 punkt 36 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi błąd czym jest.

Czym jest Błąd znaczenie w Słownik prawo B .

  • Dodano:
  • Autor: