Igłofiltr co to jest
Co to jest Igłofiltr. Wyjaśnienie wykorzystywany do czerpania wody w skałach luźnych, najczęściej.

Czy przydatne?

Co to jest Igłofiltr

Definicja IGŁOFILTR: Igłofiltr
Otwór wykorzystywany do czerpania wody w skałach luźnych, najczęściej słabo przepuszczalnych, o długości do 10-20 m i średnicy do 100 mm. Obudowany jest rurą, w dolnej albo górnej części której (w zależności od tego, czy otwór skierowany jest ku górze, czy ku dołowi) znajduje się filtr skończony stożkowatym ostrzem, pozwalającym zgłębiać go sposobem wymywania. Igłofiltry połączone wspólnym przewodem z pompą ssącą stosuje się do odwadniania wykopów budowlanych albo w górnictwie jako obiekt → odwadniania kombinowanego. → Odwadnianie kopalni.[TB].

Słownik Imisja Zanieczyszczeń; Imisja Substancji Zanieczyszczających:
Znaczenie zanieczyszczeń; imisja substancji zanieczyszczających 1. Pochłanianie (przyjęcie) zanieczyszczeń poprzez określony obiekt środowiska. 2. Opad zanieczyszczeń na określoną (jednostkową) powierzchnię igłofiltr.
Słownik Izotacha:
Znaczenie Izotacha Linia łącząca na mapie punkty o jednakowej prędkości ruchu wody w warstwie wodonośnej (hydroizotacha).[TM igłofiltr.
Słownik Infiltracja Efektywna; Infiltracja Skuteczna:
Znaczenie skuteczna; infiltracja efektywna Część wód pochodzących z opadów atmosferycznych, która po pomniejszeniu objętości związanej ze spływem powierzchniowym, → ewapotranspiracją i procesem wiązania siłami igłofiltr.
Słownik Izotopowe Wzbogacenie; Izotopowa Separacja:
Znaczenie wzbogacenie; izotopowa separacja Wynik → frakcjonowania izotopowego. Dla wyrażenia i.w. jednego związku w relacji do drugiego w skutku → izotopowej zamiany stosuje się współczynnik i.w.:E ab = (αab – igłofiltr.
Słownik Indeks Coli, Liczba Coli:
Znaczenie coli Parametr fekalnego zanieczyszczenia wody. Oznaczany jako liczba → pałeczek okrężnicy (Escherichia coli) wykrytych w 1 dm3 badanej wody. Traktowany jako parametr występowania w wodzie igłofiltr.

Czym jest Igłofiltr znaczenie w Słownik definicje I

  • Dodano:
  • Autor: